výsledky

Na co jsme přišli "v roce 2013"

V roce 2013 běžel poslední rok opylovačů jako velké masové akce (alesoň pro nějakou dobu), protože na příští rok už nemáme finanční podporu od GAČRu nebo jiné instituce. Neznamená to však, že bychom celý svět opylovačů hodili za hlavu (alespoň ne někteří). Když už nic tak se teprve postupně začínají výsledky našeho bádání dostávat do podoby článků, a tak mezi komunitu vědců a snad alespoň trochu ne jen jich, a to je potřeba dotáhnout.

Příroda se dá zkoumat všude, stačí chtít :-) - fara v Uhlířských Janovicích v červenci 2013.

Letošní výsledky našeho projektu

V letošním roce se nám podařilo získávat výsledky z našich pokusů týkajících se využívání jednotlivých míst v krajině opylovači a také jsme dále postoupili ve zkoumání preferencí pestřenek a dalších faktorů ovlivňujících jejich aktivitu. Na tyto dílčí výsledky se můžete nově podívat v sekci Kde o sobě dáváme vědět, kde u jednotlivých konferenčních příspěvků z roku 2012 si můžete tentokrát prohlédnout nejen abstrakty, ale také celá presentovaná plakátová sdělení.

Poterénní seminární setkání 5.11.

Milí přátelé pestřenek a opylování,

rádi bychom Vás pozvali na poterénní seminární setkání, které se bude konat 5. (a neodborná část i 6.) listopadu v praktiku bezobratlých na katedře zoologie na Viničné 7. Rádi se s Vámi podělíme o dojmy, promítání fotek a seznámení s prvními výsledky z letošních terénních prací na našem opylovacím projektu. Zároveň nejen vědou jsme živi, a tak určitě bude prostor i na povídání si a hraní nejrůznějších her.

Subscribe to RSS - výsledky