Volný čas

Oficiální denní program je zakončen večeří v 18 hod., takže během večerů zbývá ještě spousta prostoru pro různé volnočasové aktivity. Areál tábora je vybaven hřišti a kurty, na kterých lze provozovat řadu běžných sportů. K nejoblíbenějším patří tradičně plážový volejbal a fotbal, ale hrát je možné i basketbal, tenis, nohejbal, frisbee, pingpong, atd. Na místě však, poněkud překvapivě, není pro většinu sportů k dispozici náčiní. Zajistíme sice míče pro nejběžnější sporty (volejbal, fotbal, basketbal), pingpongové pálky a frisbee, v případě speciálnějších přání je ale třeba přivézt si sportovní potřeby vlastní!

Občerstvit se je možné v bufetu, který je přímo v areálu tábora a bývá otevřený v době výdeje jídla a pak ještě několik hodin po večeři (do ca 22-23 hod., dle dohody). Točí v něm klasické, polotmavé a nefiltrované pivo, je tu možné zakoupit lahvové víno a běžné pochutiny (sušenky, čokolády, nanuky, brambůrky, atd.). Alternativně lze navštívit některé z místních restauračních zařízení. Nejbližší z nich je hospoda "U Holanďana", ca 400 m od tábora (přes jez), kde mají i stolní fotbálek a kulečník. Poněkud vzdálenější možností (asi 2 km) je hospoda "U Kaštanu" v Dobronicích (http://www.penzionukastanu.cz), kde si lze kromě fotbálku a kulečníku užít i dobrou pizzu.

V areálu tábora je také ohniště a dobrým zvykem bývá udělat během týdně aspoň jednou táborák, za příznivého počasí klidně i vícekrát.